Pressemeddelelseoktober 8, 2007 Filmfolk og andre kreative har i årets første 9 måneder arbejdet hårdt for at færdiggøre film og projekter til Nordens største idé- og reklamefilmkonkurrence, Kort&Godt. Nu er tiden ved at løbe ud!
Pressemeddelelseapril 12, 2007 Filmfolk og andre kreative har i årets første 3 måneder arbejdet hårdt for at færdiggøre film og projekter til Nordens største idé- og reklamefilmkonkurrence, Kort&Godt
Pressemeddelelsemarts 1, 2007 Johannus E. Johansen har en 6. sans for filmarbejde. I en alder af bare 17 år er det at arbejde med film blevet en besættelse. For år tilbage vandt Johannus en lokal filmkonkurrence på Færøerne og 22.000 kr. Nu tager han springet og vil dyste med ligesindede fra hele Norden om 100.000 kr.
Pressemeddelelsejanuar 8, 2007 Kort&Godt er navnet på Nordens største ide- og reklamefilmkonkurrence, som ønsker at Færøske idémagere og filmtalenter kan vise det øvrige Norden hvad de duer til. Med op til 282.000 kr. i pengepræmier er der lagt op til et brag af en konkurrence.